Majlis Penyampaian Hadiah Jabatan Bahasa Melayu

Posted by: | Posted on: August 7, 2017

Sekolah Menengah Chung Hwa, BSB mengutamakan tiga Bahasa iaitu Bahasa Melayu, Bahasa Cina dan Bahasa Inggeris. Pelbagai peraduan telah diadakan semasa sambutan Bulan Tiga Bahasa yang diadakan pada bulan Julai 2017.

Di antara peraduan yang telah diadakan oleh Jabatan Bahasa Melayu pada tahun ini ialah Peraduan Menulis Karangan bagi Sekolah Rendah Atas dan Menengah, Peraduan Bercerita bagi Sekolah Rendah, Peraduan Pidato bagi Sekolah Menengah, Peraduan Menulis Tulisan Rumi bagi Sekolah Rendah Bawah dan Peraduan Menulis Tulisan Jawi bagi Sekolah Rendah dan Menengah. Semua Peraduan yang diadakan ini bertujuan untuk mencungkil bakat-bakat pelajar serta memberi lebih banyak pendedahan kepada para pelajar untuk meningkatkan penguasaan Bahasa Melayu mereka.

Acara kemuncak bagi sambutan Bulan Tiga Bahasa ialah Majlis Penyampaian Hadiah kepada semua pemenang peraduan yang telah diadakan pada 27 Julai 2017 bertempat di Dewan Kuliah Ong Tiong Oh. Majlis dimulakan dengan penyampaian hadiah kepada pemenang-pemenang Sekolah Rendah Bawah yang bermula pada pukul 11.30 pagi dan diikuti dengan penyampaian hadiah bagi pemenang-pemenang Sekolah Rendah Atas dan Menengah. Penyampaian hadiah telah disampaikan oleh Ketua Jabatan Bahasa Melayu Cikgu Tan Been Tiem merangkap Penolong Pengetua bahagian Menengah. Sijil-sijil juga turut disampaikan oleh Ketua Jabatan MIB, Cikgu Nur Amaliza bt Jaman, Penolong Ketua Jabatan Bahasa Melayu bahagian Menengah Atas Cikgu Thanaletchumy dan Penolong Ketua Jabatan MIB Cikgu Nooraihan bt Abdul Hamid.

Pengetua Sekolah Dayang Kho Guik Lan, menyatakan rasa bangganya kepada pelajar-pelajar yang telah memenangi peraduan yang telah dianjurkan oleh Jabatan Bahasa Melayu dan ada di antara mereka telah dipilih untuk mewakili sekolah dalam peraduan pidato antara sekolah- sekolah dan maktab-maktab seluruh negara.

Keputusan peraduan-peraduan yang telah dianjurkan oleh Jabatan Bahasa Melayu adalah seperti berikut:

Peraduan Menulis Tulisan Jawi (Tahun 4-6)

KATEGORI PELAJAR MUSLIM

Tahun 4

PERTAMA ► Nur Khairunnisa Binti Abdullah Hamirul Hamdi (Tahun 4 Biru)
KEDUA ► Rehan Yuwantrik (Tahun 4 Merah)
KETIGA ► Ulya Raihana Binti Mohamad Shadreni (Tahun 4 Biru)

Tahun 5

PERTAMA ► Chris Arsyad Lim Yen Bean Bin Muhammad Wafiuddin (Tahun 5 Perang)
KEDUA ► Nur Fatihah Syahirah Binti Amir Hamzah (Tahun 5 Ungu)
KETIGA ► Siti Nur Hasyimah Binti Md. Shahrin (Tahun 5 Biru)

Tahun 6

PERTAMA ► Norfarah Mumoo (Tahun 6 Hijau)
KEDUA ► Wardatun Ismah Binti Razali (Tahun 6 Merah)
KETIGA ► Nuralya Sara Binti Abdullah Amirnorhilmi (Tahun 6 Perang)

KATEGORI PELAJAR BUKAN MUSLIM

Tahun 4

PERTAMA ► Thamolwan Thongma (Tahun 4 Biru)
KEDUA ► Lo Hong Li (Tahun 4 Kuning)
KETIGA ► Kleio Lai Xian Hui (Tahun 4 Merah)

Tahun 5

PERTAMA ► Nannee Phang Xiao Tong (Tahun 5 Hijau)
KEDUA ► Ting Sing Ping@Andelin (Tahun 5 Kuning)
KETIGA ► Jacquelyn Chang Rou (Tahun 5 Merah)

Tahun 6

PERTAMA ► Flora Ngu Jia Ying (Tahun 6 Merah)
KEDUA ► Sophia Tang Li Fay (Tahun 6 Merah)
KETIGA ► Venise Then Hui Ying (Tahun 6 Biru)

Peraduan Menulis Tulisan Jawi (Tahun 7-8)

PERTAMA ► ZIDAN JOHN DIAMOND PESIDAS ORIDO (Tahun 7B)
KEDUA ► SU MYAT HNIN@NAW JOSEPHINE (Tahun 7D)
KETIGA ► YAP ZIN SHENG (Tahun 7C)

PERTAMA ► MUHAMMAD HADEE FARIDKHAN BIN ABD. SAHAT (Tahun 7B)
KEDUA ► NURSYAHEQAH BINTI HAJI MOKTAR (Tahun 7E)
KETIGA ► NUR MAISARAH BINTI RANI (Tahun 7C)

PERTAMA ► TAN JIAN WU (Tahun 8B)
KEDUA ► ANG JIA WEI (Tahun 8C)
KETIGA ► NGAU ZI XUAN (Tahun 8A)

PERTAMA ► MUHAMMAD NUR IZHAM SAIFULLAH PUTRA BIN MANJANAI (Tahun 8A)
KEDUA ► MUYASSARAH BINTI MOHAMAD RODEE (Tahun 8D)
KETIGA ► NUR ALIMAH BINTI ABDUL MALIK (Tahun 8C)

Peraduan Bercerita (Tahun 1-6)

Tahun 1

PERTAMA ► Aubree Lee Yi Shuen (Hijau)
KEDUA ► Charlene Chiew Qiao En (Merah)
KETIGA ► Jordan Sam Wee Ren (Kuning)

Tahun 3

PERTAMA ► Izz Dhia Liyana Binti Mohd. Azizi Asraf (Biru)
KEDUA ► Mohammad Danial Lee Bin Hairol Addy Nizam (Ungu)
KETIGA ► Chiam Zi Qi (Kuning)

Tahun 4

PERTAMA ► Sarvendra Tarun Sures (Merah)
KEDUA ► Amirah Soffrina (Ungu)
KETIGA ► Dayangku Nurin Nida Fazirah Binti Pengiran Haji Dulamit (Ungu)

Tahun 5

PERTAMA ► Ling Yi Zhen (Merah)
KEDUA ► Siti Nur Hasyimah Binti Md. Shahrin (Biru)
KETIGA ► Ayden Chung Xun Wang (Kuning)

Tahun 6

PERTAMA ► Arshia (Merah)
KEDUA ► Ericsson Bong Cheng Loong (Merah)
KETIGA ► Lau Yi Wen (Mera)

Peraduan Pidato (Tahun 7-11)

KATEGORI A

PERTAMA ► Shamita Tanushri Sures (Tahun (Tahun 7A)
KEDUA ► Joshua Hee Yit Wei (Tahun 7A)
KETIGA ► Zidan John Diamond Pesidas Orido (Tahun 7B)

KATEGORI B

PERTAMA ► Allyne Hee CheeYien (Tahun 8A)
KEDUA ► Lim Bei En (Tahun 8A)
KETIGA ► Mandy Briettany Teo Hui Mei (Tahun 8B)
KEEMPAT ► Yong Shan Ren (Tahun 8A)
SAGUHATI ► Joey Chan (Tahun 8B)
SAGUHATI ► Racheal Lee Wen Xin (Tahun 8B)

KATEGORI C

PERTAMA ► Chin Lik Ting (Tahun 9 SC1)
KEDUA ► Vareen Ang Ya Xun (Tahun 9 SC2)
KETIGA ► Lee Siao Hui (Tahun 9 SC2)

KATEGORI D

PERTAMA ► Kemberley Lim Hui San (Tahun 10A)
KEDUA ► Nursyafeqah Binti Haji Moktar (Tahun 10A)
KETIGA ► Cheah Chai Yan (Tahun 10B)

KATEGORI E

PERTAMA ► Alvina Hee Chee Ying (Tahun 11SC)
KEDUA ► Nabilah Lutfi Inshira Abd Samad (Tahun 11C)
KETIGA ► Muhammad Afiq Aiman B. Abd Rahman (Tahun 10EX)
KEEMPAT ► Nancy Ak Libau (Tahun 11B)

Peraduan Menulis Karangan (Tahun 4-6)

Kumpulan A

PERTAMA ► MOHAMMAD RIZKY RAMADHANI (Tahun 4 Hijau)
KEDUA ► SARINA BINTI HAJI KHAIRUR RIZAL (Tahun 4 Perang)
KETIGA ► SARVENDRA TARUN SURES (Tahun 4 Merah)
SAGU HATI ► ZULAIKHA ZAKIRAH BINTI MUSTAPA (Tahun 4 Perang)
SAGU HATI ► MOHAMMAD WAQIYUDDIN BIN DZULFADLI KHAIRUL ABIDIN (Tahun 4 Perang)

Kumpulan B

PERTAMA ► JACQUELYN CHANG ROU (Tahun 5 Merah)
KEDUA ► NASREEN AMANI BINTI HAJI MUHAMAD ALIDIN (Tahun 5 Kuning)
KETIGA ► MEGAN TAN LI XUAN (Tahun 5 Merah)
SAGU HATI ► TEW JING YI (Tahun 5 Merah)
SAGU HATI ► TING PEI TONG (Tahun 5 Merah)

Kumpulan C

PERTAMA ► BELLE LEE EN TONG (Tahun 6 Merah)
KEDUA ► MELVIN TEO REN QIN (Tahun 6 Biru)
KETIGA ► ERICSSON BONG CHENG LOONG (Tahun 6 Merah)
SAGU HATI ► DAVINNA DAVID CHIA AI LING (Tahun 6 Biru)
SAGU HATI ► LEE MIN SZE (Tahun 6 Merah)

Peraduan Menulis Karangan (Tahun 7-11)

KATEGORI A – Tahun 7

PERTAMA ► Angel Wong Chin Chin (Tahun 7B)
KEDUA ► Liu Jia Wen (Tahun 7A)
KETIGA ► Michelle Lee Zi Ting (Tahun 7B)

KATEGORI B – Tahun 8

PERTAMA ► Ang Wan Yu (Tahun 8A)
KEDUA ► Muyassarah Mohamad Rodee (Tahun 8D)
KETIGA ► Lim Bei En (Tahun 8A)

KATEGORI C – Tahun 9

PERTAMA ► Caroline Huong Xin Yee (Tahun 9SC1)
KEDUA ► Raymond Lai Chun Hung (Tahun 9SC1)
KETIGA ► Awangku Muhammad Nur Rusydinul Aiman Bin Pengiran Md. Ramlee (Tahun 9A)

KATEGORI D – Tahun 10

PERTAMA ► Nur Adriana Fathiah Binti Mohamad Al-Fatah@Siti Khadijah (Tahun 10A)
KEDUA ► Kemberley Lim Hui San (Tahun 10A)
KETIGA ► Liu Jia Hui (Tahun 10SC)

KATEGORI E – Tahun 10 EXP & 11

PERTAMA ► Andrea Ting Wan Xuan (Tahun 11B)
KEDUA ► Antonio Tan Toh Siang (Tahun 10EXP)
KETIGA ► Muhammad Syafiq Bin Haji Mazelan (Tahun 11A)

Peraduan Menulis Tulisan Rumi (Tahun 1-3)

Tahun 1

PERTAMA ► CHERYL THIAN HUI XUAN (Tahun 1 Jingga)
KEDUA ► TAN YIN XIN (Tahun 1 Perang)
KETIGA ► POH EE ZHEN (Tahun 1 Perang)

Tahun 2

PERTAMA ► RAYA AMBER RET MOJADO (Tahun 2 Kuning)
KEDUA ► ALEXIS LIM LI XIN (Tahun 2 Merah)
KETIGA ► ISABELLE SUM KA YAN (Tahun 2 Hijau)

Tahun 3

PERTAMA ► ANG CHIN GUI (Tahun 3 Hijau)
KEDUA ► DAYANGKU SERI NURHURULAEIN NASYITAH BINTI PENGIRAN RODDEY HARTINO (Tahun 3 Merah)
KETIGA ► AULIYA NUZULA RAMADHANI (Tahun 3 Hijau)

Keputusan Pertandingan Menulis Tulisan Jawi 2017

Bahagian Peringkat Rendah Bawah

KATEGORI PELAJAR MUSLIM

Tahun 1

PERTAMA ► Shaerdilah Farezarziq b. Yuspdilah (Tahun 1 Hijau)
KEDUA ► Muhammad Alif Raziq b. Muhd Khairi Nizam @ Muhd Wazif (Tahun 1 Hijau)
KETIGA ► Nur Aqmal Dania bt. Fazillah (Tahun 1 Hijau)

Tahun 2

PERTAMA ► Siti Nurul ‘Iffah bt. Hj Awg Ismail (Tahun 2 Kuning)
KEDUA ► Dayangku Amirah Haziqah bt. Pengiran Hj. Mohammad Sahril Sah/ Pg Hj Othman (Tahun 2 Hijau)
KETIGA ► Angel Cinta Wong Jie (Tahun 2 Ungu)

Tahun 3

PERTAMA ► Auliya Nuzula Ramadhani (Tahun 3 Hijau)
KEDUA ► Nik Azarir Eiman (Tahun 3 Perang)
KETIGA ► Izz Dhia Liyana bt Mohd Azizi Asraf (Tahun 3 Biru)

KATEGORI PELAJAR TIONGHUA

Tahun 1

PERTAMA ► Kok Ming Nyuk (Tahun 1 Perang)
KEDUA ► Tan Yin Xin (Tahun 1 Perang)
KETIGA ► Karen Chang Yee Yi (Tahun 1 Perang)

Tahun 2

PERTAMA ► Seu Cha Sen @ Jason (Tahun 2 Hijau)
KEDUA ► Isabelle Sum Ka Yan (Tahun 2 Hijau)
KETIGA ► Hizkia Davidson (Tahun 2 Ungu)

Tahun 3

PERTAMA ► Khoo Zhi Wei (Tahun 3 Biru)
KEDUA ► Ang Chin Gui (Tahun 3 Hijau)
KETIGA ► Angelina Lim Hui Ru (Tahun 3 Ungu)

▲ Cikgu Tan Been Tiem, Ketua Jabatan Bahasa Melayu menyampaikan sijil dan piala kepada pemenang. ▲ Para pemenang Peraduan Menulis Tulisan Jawi Sekolah Rendah Bawah bergambar ramai bersama ketua Jabatan Bahasa Melayu dan guru penyelaras.
▲ Para pemenang Peraduan Menulis Tulisan Rumi Sekolah Rendah Bawah bersama ketua Jabatan Bahasa Melayu, Penolong Ketua Jabatan Sekolah Rendah Bawah dan guru penyelaras. ▲ Para Pemenang Bahagian Sekolah Rendah Bawah bergambar ramai dengan ketua Jabatan Bahasa Melayu dan guru-guru.
▲ Para pemenang Peraduan Menulis Karangan Bahagian Menengah bergambar ramai bersama ketua Jabatan Bahasa Melayu dan guru penyelaras. ▲ Para pemenang Peraduan Pidato Bahagian Menengah bergambar ramai bersama ketua Jabatan Bahasa Melayu dan guru penyelaras.
▲ Para pemenang Peraduan Menulis Karangan Bahagian Sekolah Rendah Atas bergambar ramai bersama ketua Jabatan Bahasa Melayu dan guru penyelaras. ▲ Para pemenang Peraduan Menulis Tulisan Jawi Bahagian Menengah bergambar ramai bersama ketua Jabatan Bahasa Melayu dan guru penyelaras.
▲ Para pemenang Peraduan Bercerita Bahagian Sekolah Rendah Bawah bergambar ramai bersama ketua Jabatan Bahasa Melayu dan guru penyelaras. ▲ Para pemenang Bahagian Menengah dan Sekolah Rendah Atas bergambar ramai bersama Jawatankuasa Majlis Penyampaian Hadiah, Jabatan Bahasa Melayu.




Comments are Closed